Belgium a legjobb nyolc között kiejtette Brazíliát, a döntőért Franciaországgal játszik.

Mindkét kezdőben egy-egy komolyabb változás volt. A braziloknál kimaradt eltiltás miatt Casemiro, helyette Fernandinho kapott lehetőséget. Belgiumnál pedig bekerült a Japán ellen győztes gólt szerző Chadli Carrasco helyére.

FIFA World Cup ? on Twitter

BRABEL // Formations ? #WorldCup

Az első 45 perc a vb egyik legjobb első félideje volt, nagy irammal, sok helyzettel. A brazilok kezdtek aktívabban, már a 3. percben vezethettek volna, de Thiago Silva térdéről a kapufára pattant a labda. Előzetesen az egyik legfontosabb kérdésnek az tűnt, hogyan tudja helyettesíteni a hiányzó Casemirót Fernandinho. A City középpályása az első percekben kétszer is hibázott, majd még pechje is volt, az ő öngóljával került előnybe Belgium, 0–1:

Belgium a gól után természetesen beállt védekezni, megpróbálta kihasználni a kontráknál Hazard, Lukaku sebességét, De Bruyne ügyességét. A 31. percben ez tökéletesen összejött, Lukaku indult meg, De Bruyne pedig gyönyörű gólt szerzett, 0–2:

• Számokban az első félidő:

Key stats: ? @DeBruyneKev became the 100th player to score at this #WorldCup(excluding own goals) ? #BRA have avoided defeat once after trailing by at least two goals at the World Cup, in a 4-2 win against Sweden in 1938 #BRABEL // #WorldCup

A félidőben Tite cserélt, Willian helyére Firmino jött, Brazília meg mindent egy lapra feltéve támadni kezdett. Azonban úgy tűnt, hogy ez az este egyszerűen nem Neymaréké: nem kaptak meg egy tizenegyest, az ő szempontjukból minden labda rossz helyre pattant, Belgium pedig szívósan védekezett.

Egészen a 76. percig, amikor a csereként beálló Renato Augusto szépített, 1–2:

Az utolsó 20 percben Brazíliának több sansza volt, de sem Renato Augusto, sem Coutinho, sem pedig Neymar nem tudta belőni a helyzetét, így a vb legnagyobb esélyese nem jutott be a legjobb négybe.

Ami azért is különösen fájó lehet Titének, mert Brazília az egész tornán magabiztosan futballozott, úgy tűnt, hogy egyre jobb lesz. Ma sem teljesített rosszul a csapat, a helyzetei megvoltak, de egyszerűen ez a nap nem a braziloké volt.

The stats from one of Belgian football's greatest nights. #BRABEL // #WorldCup

Belgium a négy között az Uruguayt kiejtő Franciaországgal fog játszani.

Negyeddöntő

Brazília–Belgium 1–2 (0–2)

(Fotó: FIFA World Cup Facebook-oldala)

A City középpályása odaszúrt a Real Madridnak: Csak egy csapatot láttam a pályán