Mexikó kellemetlen ellenfél, így hiába volt eddig meggyőző Brazília, meg volt az esélye annak, hogy újabb esélyes pottyan ki.

Marcelo nem épült fel a matracbetegségből, és mivel Danilo sem ép, így a két tartalék szélsőhátvéd kezdett a braziloknál: Fágner és Filipe Luís. Mexikónál főleg a hajak változtak, na meg bekerült a rutinos Marquez Layún helyett.

FIFA World Cup ? on Twitter

The teams are in for #BRAMEX! #WorldCup ???

Mexikó olyan szinten szívta fel magát a meccsre, hogy a nagy Brazília 20 percig azt sem tudta, milyen rendezvényen van. Nyomtak a zöldek, letámadtak, helyzeteik voltak, még Neymarnak is 30 méterre a kaputól kellett védekeznie. Vagy eleve így akarta Tite, hogy ne tudjon kontrázni Mexikó? Nem tudni, de aligha akart ekkorát rizikózni. Viszont úgy a 25. perc környékére összeszedte magát a selecao, Neymar többet cselezett, mint esett, meg is forgatta párszor Álvarezt. A félidő második fele már egyértelműen a braziloké volt, nem sok kellett a vezetőgólhoz.

Ochoának már most 20 védése van, 1966 óta biztosan nem volt ennyi egyetlen mexikói kapusnak sem.

OptaJose on Twitter

20 - Guillermo Ochoa has made 20 saves at the 2018 World Cup, more than any other goalkeeper for Mexico in a single tournament since at least 1966. Guardian. #BRA #MEX #BRAMEX #WorldCup

A folytatásban hozzárakott még párat a mexikói kapus, mert Brazília komoly fölénybe került, nagy lökést adott nekik, hogy Willian is megérkezett a vb-re, Neymar pedig elkezdett a focival is foglalkozni: a haja emberi lett, nem fetrengett, és passzolt is olykor. Ja és rúgott egy gólt is. Willian húzta meg, a centerezést a PSG támadója rúgta be. 1–0

A gól után viszont visszakapcsolt Brazília, elkezdődött a húzogatás, a felesleges cselezgetés, és visszatért a korábbi Neymar: fetrengés, táncolgatás a labda körül, indokolatlan önzősködés. Layún meg is unta, megtaposta, ami ugyan piros lap lett volna, de a szívünk mélyén mind megértjük a kiszőkített szélsőt.

Azért a Jászai-díjas megoldások mellett a meccs végén még kiosztott egy (fél)gólpasszt is, Firmino rúgta be a Neymar lövése után Ochoáról továbbcsorgó labdát. 2–0

Brazília ezzel ott van a nyolc között, este a Belgium–Japán meccsen dől, ki lesz az ellenfele.