Hiszen nyerniük kellett volna, ő meg egy szűrő középpályás.

Daniele De Rossinak nem Gian Piero Ventura a kedvenc edzője, a Svédország elleni vb-pótselejtezőn meg végképp betelt a pohár nála. Gól nélküli ikszre álltak a második félidőben, vagyis még egy egygólos győzelem is csak hosszabbításra lett volna elég, erre De Rossiért ment a küldöttség, hogy be fog állni, menjen melegíteni.

„Mi a faszért én álljak be? Nem ikszelni akarunk, hanem nyerni!“

– reagált ingerülten a 34 éves középpályás.

Miközben az egyik legjobb formában lévő olasz támadóra, Lorenzo Insignére mutatott, aki ott ült mellette a padon. És végül nem is cserélte be a mérkőzésen Ventura.

Football Fights on Twitter

De Rossi: "Why the f*** would I come on? We need a win not a draw" then he points towards Insigne ?? https://t.co/uNGcOdweRq

A meccs után azt mondta De Rossi, hogy valóban ezt ordította, de nem taktikai utasításokat akart osztogatni, elnézést kért, ha valakit megsértett, de abban a helyzetben úgy érezte, jobbat tenne a csapatnak, ha Insigne állna be.

És igaza volt, maradt a 0–0, és Olaszország 1958 után nem lesz ott a világbajnokságon. De Rossi meg le is mondta a válogatottságot.