A bajnoki és a Spanyol Kupa-címvédő, vagyis a Barcelona nyerte a Spanyol Szuperkupát is, miután szenvedve, de legyűrte a Sevillát. Minden címet behúztak tehát Valverde tanítványai.

Egy éve nagyon elverte a Real Madrid a Barcelonát a Szuperkupa meccsen, utána viszont simán behúzta a bajnokságot a Barca. Most viszont meglett a trófea a katalánoknak, de ha fordítva sül el, mint tavaly, akkor jól nem jártak.

A Sevilla kupadöntőként került a párharcba, és még úgy sem volt esélytelenebb, hogy azt a kupadöntőt 5–0-ra veszítette el. Ők ugyanis már játszottak tétmeccset az új szezonban, nem úgy, mint a Barca, amely az USA-ban haknizott, a legjobbjai nélkül. Mégis a Barcelona irányította a meccset, bár rettenetesen pontatlanok voltak Messiék. Hátul meg azt sem tudták, milyen rendezvényen vannak, jött is a Sevilla kontragólja.

A Barcelona nagyjából 70%-ban birtokolta a labdát, de hiába volt néhány zseniális passza Dembélének vagy Messinek, a befejezést eltökölték. Főleg Suárez, aki nevetséges dolgokat művelt. Egy szabadrúgásból viszont egyenlíteni tudtak, Messi a kapufát találta el, onnan a kapusra pattant, majd vissza a kapufára, ahonnan pedig Piqué elé. 1–1

Egészen a 78. percig tologatták a labdát a Sevilla kapuja előtt a katalánok, de valami mindig közbejött. Vagy Suárez, vagy Vaclík kapus. Ekkor azonban Dembélé gondolt egyet és elengedte a jobbost.

Ezzel a bitang nagy góllal nyert a Barcelona, pedig a védelem tett róla, hogy hosszabbítás legyen, összehoztak egy tizenegyest is a Sevillának a 90. percben. Ter Stegen azonban megfogta Ben Yedder gyenge lövését, így Dembélé, valamint Umtiti a bajnoki, a kupa- és a vb-arany mellé egy Szuperkupa-győzelmet is begyűjtött. Messi meg megnyerte pályafutása 33. trófeáját.