Csak ikszelt a kézilabda-világbajnokság nyitómeccsén Magyarország, 25–25 lett az Argentína elleni meccs.

Tökéletesen kezdte a vb-t a válogatott, az első tíz percben az argentinok nem tudtak gólt szerezni, 5–0-ra vezetett a magyar csapat. A második tíz percre kicsit szétesett a védekezés, hat gólt dobott Argentína, a félidőben 13–10 volt ide, a hétgólos Balogh Zsolt volt a legjobb magyar játékos.

A második félidő még nyögvenyelősebben kezdődött, mint ahogy az első véget ért. Az argentinok feljöttek döntetlenre, sőt a vezetést is átvették, tíz perccel a vége előtt csak egy gól volt a magyar előny. A vége izgalmas volt, előbb egyenlítettek Baloghék, majd az utolsó másodpercekben a győzelemért támadtak, de a vége döntetlen maradt.

Ami egyáltalán nem jó eredmény, a második félidőben rengeteg volt a hiba, kapkodás. Lesz, amiben fejlődni a következő, vasárnapi Angola elleni meccsig.

A legeredményesebb magyar játékos a 11 gólos Balogh Zsolt volt.