A Borussia Dortmund nyerte a 2021-es Német Kupát.

Gulácsi Péter kezdett, Willi Orbán a padon ült, Szoboszlai Dominik pedig továbbra is sérülés miatt hiányzott az RB Leipzigből a Dortmund elleni kupadöntőben.

A Borussia már az elején rálépett a gázpedálra, Jadon Sancho az ötödik percben vezetést szerzett a Dortmundnak, félidőben 3–0 volt, az angol szélső még egy gólt szerzett, és betalált Erling Haaland is. A második félidőben Dani Olmo révén szépített a Lipcse, de a hajrában egy Haaland-góllal végül sima lett a döntő.

A Dortmund története ötödik kupagyőzelmét szerezte.

Összefoglaló (A videó átkattintás után indul):

Közben Angliában rangadót rendeztek:

Hátrányból nyert rendkívül fontos rangadót a Liverpool

Már nem hibázhat a Liverpool, máskülönben nem ér oda a BL-indulást érő helyek egyikére sem. Az első, és egyben legnehezebb meccsét kipipálta.

A Barcelona ügyesen keverte a lapokat, történelmi szerződést írhat alá a Nike-val