France Football összeállított egy ötvenes listát minden idők legjobb edzőiről.

A francia szaklap a játékra gyakorolt hatást, az eredményességet, az adott edző személyiségét és karrierjének a hosszúságát vette figyelembe. Ez alapján pedig az első helyen Rinus Michels szerepel. A holland tréner, aki a totális futball megálmodója, 1974-ben vb-döntőig vitte a holland válogatottat, 1988-ban pedig az Európa-bajnok csapatot irányította. Az Ajax edzőjeként négy bajnokságot és egy BEK-et nyert, később a Barcelonával szintén bajnok lett.

A France Football listáján a második Sir Alex Ferguson, a Manchester Unitedet 27 évig irányító skót tréner. Az ő edzősködése alatt élte legsikeresebb periódusát a United: 13 bajnoki címet, két Bajnokok Ligáját, öt FA-kupát nyert többek között. A harmadik helyen Arrigo Sacchi, az olaszok legendás edzője, a negyedik Johan Cruyff, az Ajax és a Barcelona korszakos trénere. Az ötödik és egyben a legjobb aktív edző pedig az a Pep Guardiola, aki az elmúlt évtized legsikeresebb menedzsere.

A lista 20. helyére Guttmann Bélát rangsorolta a France Football, a teljes 50-es listáért katt ide.

A cipőkollekció, melyben kompromisszumok nélkül lehetsz szabad, egyedi és vagány

Menhelyről? Tenyésztőtől? Honnan legyen kutyád?