Cseh László ma hajnalban befejezte profi karrierjét, miután hetedik helyen ért célba 200 vegyesen a tokiói olimpián. Összeszedtük klasszis úszónk pályafutásának legemlékezetesebb pillanatait.

Ötödik olimpiáján ugrott medencébe a 35 éves Cseh László, aki már az ötkarikás játékok előtt bejelentette, hogy az olimpia lesz az utolsó versenye, Tokió után visszavonul. Cseh méltóképp zárta karrierjét, hiszen a nála sokkal fiatalabbakkal is felvette a versenyt, a döntőben 100 méter után még az élmezőnyben volt, később visszaesett, hetedik helyen zárta az olimpiát.

„Azt hiszem, nem sikerült rosszul az utolsó versenyem. Az időeredmény lehet, hogy a pár évvel ezelőtti önmagamhoz képest annyira nem jó, de mindent próbáltam beleadni, és az ennyi idős Cseh Lászlóban most ennyi volt. Hálás vagyok, hogy itt lehettem és lezárhattam a pályafutásomat, mert így lekerült rólam az a teher, hogy ülök a tévé előtt és azon morfondírozom, ennyit én is tudtam volna. Hullámokban törnek rám az érzelmi dolgok, volt, hogy elérzékenyültem”

– mondta utolsó versenye után.

Cseh László a 2004-es athéni olimpián 400 vegyesen szerzett bronzérmet, miután nem sokkal az olimpia előtt eltörte a lábát. Pekingben három ezüstöt nyert, a két vegyes úszószámban, illetve 200 pillangón is másodikként ért célba. Az öt évvel ezelőtti riói olimpián 100 pillangón volt második, miután két legnagyobb riválisával, minden idők legeredményesebb olimpikonjával, az amerikai Michael Phelpsszel és a dél-afrikai Chad Le Closszal holtversenyben ért be másodikként a célba.

2005-ben a montréáli világbajnokságon 400 vegyesen aranyérmet nyert, 2015-ben pedig Kazanyban lett vb-győztes 200 pillangón. Továbbá 14-szeres Európa-bajnok, 112-szeres magyar bajnok.

Bár a nagy rivális Phelpset olimpián nem sikerült legyőznie, így ötkarikás aranyérem nélkül vonul vissza, így is a magyar úszósport egyik legnagyobb alakja, szenzációs 18 éves pályafutás van mögötte. Ennek a karriernek szedtük össze a legemlékezetesebb pillanatait.

Az athéni olimpiai dobogón, Michael Phelpsszel és  Erik Vendt-tel
A 20 éves Cseh László a világbajnoki arannyal, miután 400 vegyesen megnyerte a vb-t 2005-ben Kanadában
A 2008-as eindhoveni Európa-bajnokságon a 400 vegyes megnyerése után
Pekingben Lochte-t sikerült megelőzni 400 vegyesen, Phelpset azonban nem
Tíz év után másodszor lett világbajnok, Kazanyban a 200 pillangót nyerte meg
A kazanyi világbajnokságon Hosszú Katinka az aranyéremmel, Cseh László az 50 pillangón nyert bronzérmével pózol
Hármas holtverseny a riói olimpia 100 pillangóján, Michael Phelps, Chad Le Clos és Cseh László
A dél-afrikai Chad Le Clos és Cseh László a 2017-es budapesti világbajnokságon a 100 méteres pillangóúszás döntője után, Le Clos nyerte az aranyérmet, Cseh lett az ezüstérmes
Chad Le Clos magasba emeli Cseh László kezét a budapesti világbajnokságon a 100 pillangó fináléja után
Cseh László Mohamed Aidával együtt vitte a magyar zászlót a tokiói olimpia megnyitóján

A 2015-os világbajnoki úszása:

A Cseh-Phelps-Le Clos hármas holtverseny:

Cseh László utolsó versenyúszása:

Így fejezte be Cseh László – videón pályafutása utolsó úszása

Olimpiai hetedik hellyel zárta pályafutását Cseh László, mutatjuk karrierje utolsó versenyúszását.