A Los Angeles Lakers egy szoros, küzdelmes meccs után egyetlen lépésre került a bajnoki címtől.

A Lakers megnyerte a Miami Heat elleni első két meccset, majd a Heat Jimmy Butler szenzációs játékának köszönhetően szépített. A hajnali negyedik meccs viszont ismét a Los Angelesé lett.

LeBron James néhány napja nyolcszor adta el a labdát, és ma hajnalban is hasonlóan gyengén kezdett a Lakers sztárja az első negyedben, csapata azonban így is öt ponttal vezetett 12 perc után. A félidőben is minimális Lakers-előny volt, ahogy a meccs nagy részében is ez volt a jellemző. James a második félidőben feljavult, az ő vezetésével nyert a Lakers, 102-96 lett a vége.

James 28 ponttal, 12 lepattanóval és 8 gólpasszal zárt, Anthony Davisnek 22 pontja és 9 lepattanója volt. Davis a meccs végén óriásit játszott, előbb bedobott egy roppant fontos triplát, majd blokkolta a Heat legjobbját, Jimmy Butlert.

A Lakers tehát 3-1-re vezet, egyetlen győzelemre attól, hogy 2010 után ismét az NBA bajnoka legyen.