Hét futam után az első négy helyezett között mindössze négy pont a különbség a bajnokságban.

Az első hat futamon öt különböző nyertes volt a MotoGP-ben, és a San Marinó-i Nagydíjat is egy olyan versenyző nyerte, aki idén először futott be elsőnek.

Rossi már a futam elején bukott, közben elöl Vinales és Bagnaia harcolt, utóbbinak viszonylag komoly előnye volt, de bukott, pedig karrierje első győzelméért ment a MotoGP-ben. Vinales így először nyert idén, a második Joan Mir lett, a harmadik Pol Espargaró, miután Quartararo büntetést kapott.

A pontversenyben Dovizioso vezet 84 ponttal, Quartararo és Vinales 83-83 pontos, a negyedik Mirnek 80 pontja van.