Az első és harmadik kiemelt is viszonylag simán jutott tovább a US Openen.

A 16-szoros Grand Slam-győztes és világelső Novak Djokovic a világranglista 76. Carballes Baena ellen kezdett, és három játszmában jutott a következő körbe. A majdnem kétórás meccsen a második szett volt sima, az elsőben és a harmadikban Carballes Baena, ha nem is tudta megszorítani Djokovicot, de tisztességgel helytállt.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

US Open (@usopen) által megosztott bejegyzés,

Az esti programban Roger Federernek némiképp nehezebb dolga volt, annak ellenére is, hogy az ellenfele a világranglista 190. Nagal volt. A 22 éves indiai meglepetésre elvitte az első szettet, utána azonban már sansztalan volt, Federer négy játszmában, két és fél óra alatt jutott a második fordulóba.

Fucsovics Marci is pályára lépett, a legmagasabban rangsorolt magyar férfi teniszező öt szettben kapott ki. A meccséről itt írtunk bővebben:

A nap meccse a Serena Williams–Marija Sarapova rangadó volt. Sokáig azonban nem tartott a két GS-győztes idézőjeles csatája, Williams egy óra alatt 6:1, 6:1-re nyert.