Gera nagy gólt lőtt ballal, a Fradi emberhátrányban egyenlített 0–2-ről, a Real Madrid nagy bajban van, a Bayern száguld, brutális meccs Pápán. 47. hét.

A legszebb magyar gól

Gera Zoltán remek formában van idén, és ha neki jól megy, akkor a csapatnak is – a West Bromwich harmadik helyen áll a Premier League-ben, Gerzson pedig a harmadik bajnoki gólját lőtte a Sunderland ellen. Nem is akármilyet! A 30. percben, úgy huszonkét méterről ballal vállalt el egy lövést, ami a kapu bal felső sarkában kötött ki. Gyönyörű volt, akárcsak az augusztusi Liverpool elleni bombája. Ráadásul az edzője és az újságírók szerint is a Magic Magyarnak becézett támadó lett a meccs legjobbja is.

A legmozgalmasabb

A Kecskemét–Ferencváros magyar bajnokin nem volt esély az unatkozásra, még a kibiceknek sem: láthattunk négy gólt, három piros lap is villant, miközben nagy helyzetek is akadtak, sőt a lécen is csattant egy lövés. A Kecskemét kétgólos előnyre tett szert, majd kiállították a zöldek legjobb védőjét, Mohamed Besicet. Kevesen hitték, hogy ebből Fradi-pontszerzés lesz, ám a pályán lévő vendégjátékosok ezek közt voltak – előbb Böde Dániel, majd Julian Jenner is betalált, így egy pontot elrabolt az FTC. A 45. héten 0–1-ről verték a Debrecent Ricardo Moniz tanítványai, most 0–2-ről egyenlítettek. Erre mondják, hogy Fradi-szív?!

A legnagyobb meglepetés

Ebben a kategóriában a Real Madridnak adtuk a díjat, a blancók nagy bánatára. Sevillában ki lehet kapni, a Betis igen jó szezont fut, csak három csapat szerzett nála több pontot. Csakhogy a királyiak kiváló formában vannak (voltak?), bucira vertek mindenkit, az előző fordulóban ötöt vágtak a Bilbaónak. Erre rúgott gól és szerzett pont nélkül távozott az Estadio Benito Villamarínból. És ami még ennél nagyobb baj nekik, hogy tovább nőtt az amúgy is tetemes hátrányuk a Barcelonával szemben, mivel a katalánok lemosták a Levantét Valenciában (0–4).

A legsimább

A Bayern München nem lassít, 11–1–1-es mérleggel vezeti a Bundesligát, 13 forduló alatt 38 gólt lőttek a bajorok, ebből ötöt most, a Hannovernek. Már a harmadik percben előnyt szereztek a bőrnadrágosok, Javi Martínez, a nyáron megszerzett spanyol világbajnok talált be. Az 5–0-s meccsen az ötödik Bayern-gólt a sérülése után visszatérő Mario Gómez szerezte, mégpedig 25 másodperccel a beállása után. Továbbra is érzi a kaput.

A legnagyobb védés

Nem, nem egy remek kapus parádés robinzonádja volt a legnagyobb védés a 47. héten, hanem Felipe Melo egyszerű vetődése – ő ugyanis egy középpályás. A Galatasaray úgy nyert az Elazigspor elleni török elsőosztályú meccsen, hogy a kapusuk a 89. percben tizenegyest érően szabálytalankodott és ki is állították, cseréjük meg már nem maradt. A brazil középpályás állt a kapuba, és szép mozdulattal kivédte Goksu Türkdogan büntetőjét.

A legjobb egyéni teljesítmény

Nem annyira nehéz az elmúlt hetekben kiválasztani, ki nyújtja a legjobb teljesítmény: vagy Leo Messi lő két–három gólt (ez konstans), vagy ugyanezt teszi Zlatan Ibrahimovic, esetleg ad négy gólpasszt a svéd, netán ollóz egy gólt majd harminc méterről. Most Zlatan adott egy kiváló asszisztot, majd lőtt két gólt. Vele klassziscsapat lett a PSG.

A hétvége másik fantasztikus teljesítménye Andrés Iniestáé, aki három gólpassza mellett egyszer be is talált a Levanténak, és mindezt tizenhat perc alatt.

A legdurvább

Ezt a címet a KTE–Fradi meccs is megkaphatta volna, elvégre ott három kiállítás is történt, ám Pápán olyan tömegjelenet alakult ki, amilyet bármelyik bronxi banda megirigyelt volna. Eleve Tóth Bence belépője durvább volt, mint a kecskeméti három piros összesen, aztán még le is csapták, majd diszkréten meg is rugdosták. Pillanatra tényleg elszabadul a pokol a pályán, aminek Vinícius itta meg a levét – őt állították ki. Egyébként 1–0-ra a Lombard nyert, úgyhogy a legnagyobb meglepetés kategóriába is nevezhetett volna a találkozó, bár a Vidi az NB I-ben ősszel már belefutott pár ilyenbe.

Bónusz – a legtechnikásabb

Vagy a legdurvább alázás, ha nagyon sarkosak akarunk lenni. A Málaga támadójának, Iscónak a megmozdulásához különösebben nem kell kommentár, nem gól vagy nagy védés miatt került az összefoglalóba, hanem mert zseniálisan oktatta a Valencia védőit.