Gólkirály lett Van Persie és Ibrahimovic, Bale elképesztő nagy gólt lőtt, az Atlético nyerte a kupadöntőt, a Milan szezonja majdnem bedőlt. A 20. hét összefoglalója.

A legtöbb gól

Hiába vezetett már 3–0-ra és 5–2-re is a Manchester United idegenben a West Bromwich Albion ellen Sir Alex Ferguson 1500., utolsó mérkőzésén, a hazaiak hatalmas hajrát kivágva egyenlítettek. Az utolsó tíz percben három gólt lőttek a birminghamiek, a szünetben beálló Romelu Lukaku mesterhármasig jutott, minimálisan beárnyékolta ezzel a skót mester búcsúját. Az MU-ban Robin van Persie megszerezte a 26. találatát is, ezzel ismét gólkirály lett.

A legemocionálisabb

Egy másik brit is búcsúzott, David Beckham is abbahagyja, ő a párizsi szurkolók előtt játszotta az utolsó meccsét, és Fergusonnal ellentétben győzelemmel és egy gólpasszal (erre mondjuk a Sirnek kevés sansza volt) ünnepelt, valamint egy francia bajnoki címmel. Majd sírva távozott a pályáról. A PSG egyébként 3–1-re nyert a Brest ellen, Zlatan Ibrahimovic duplázott, a második gólja egy igen nagy erővel eleresztett szabadrúgásból született. A svéd 29 bajnoki gólnál jár és, ha Aubameyang nem lő legalább tizenegyet az utolsó körben, gólkirály lesz.

A legszebb tekerések

A Videoton ugyan – az eredmény ellenére – elég könnyedén legyőzte a Kaposvárt (2–1), ám a somogyiak szépítőgólja szépségdíjas volt, a 19 esztendős szenegáli Thian Iyane gyönyörűen tekert a hosszú sarokba.

Még ennél is csodásabb volt a Tottenham győztes gólja, ám ha elárulom, hogy Gareth Bale szerezte, mindjárt nem is vagyunk meglepve. A walesi gyakorlatilag csak hatalmas és/vagy szenzációs dugókkal örvendeztette meg az övéit. A Sunderland ellen a 89. percben csavart elemi erővel a jobb felső sarokba, amely a 21. volt a bajnokságban. Egy középpályástól nem rossz.

A legfurcsább...

A Hoffenheimnek mindenképp kellett a három pont hogy ne essen ki a Bundesliga I-ből, sőt, ehhez még kellett az is, hogy az Augsburg–Düsseldorf duóból valaki hibázzon. Utóbbi simán kikapott Hannoverben, így ezzel párhuzamosan a Hoffének győznie kellett Dortmundban az osztályozóhoz. A 77. percben még a BL-döntős Borussia vezetett, aztán... jött két tizenegyes. Osztályozót játszhat a Hoffenheim.

A legdurvább

A két madridi gárda játszotta a Copa del Rey döntőjét, és kisebb meglepetésre az Atlético hosszabbításban legyőzte a bajnokságban előtte végző Reált. Persze ennyivel nem lehet elintézni a 2–1-re végződő mérkőzést, mivel kis híján botrányba fulladt: José Mourinhót felzavarták a lelátóra, Cristiano Ronaldo egy fejre irányuló rúgás miatt piros lapot kapott, akárcsak az utolsó percben Gabi. Ezenkívül tizenkét sárga lap is volt a meccsen, ha nem számoljuk a kétszer sárgát kapó kiállítottakat.

A legpechesebb

Julian Schuster a lehető legrosszabb helyen volt a legrosszabb pillanatban a Schalke elleni bajnokin, de egy cseppet sem meglepő, ha az ellenfél kontrájánál a védekező középpályás a kapu elé keveredik. Az már annál inkább, hogy a szerencsétlen visszasprintelő játékost csapattársa, Immanuel Höhn pont eltalálta, mikor a gólvonal elől mentette a kapuba tartó labdát. Így Schusterről vágódott a hálóba a labda. Végül nem került sokba a Freiburgnak a hétvége legszerencsétlenebb gólja, mivel az ötödik helyen végeztek, és indulhatnak az Európa-ligában.

A legfontosabb hajrá

A Milannak győznie kellett az utolsó fordulóban Sienában, mivel két pont előnye volt a Fiorentinával szemben a harmadik helyért folytatott harcban, a lilák pedig Pescarában játszottak. A harmadik hely pedig BL-selejtezőt ér, az pedig sok-sok pénzt és dicsőséget. Nos, a Milan három percre volt attól, hogy minden eddigi igyekezete kárba vesszen, ám végül a 87. percben Philippe Méxes megmentette a rossoneriket, akik nyertek kettő egyre.

(Fotó: Europress/Getty)