Huszti és Adorján piros lapot is gyűjtött, gálázott az Újpest, az újonc ellen botlott a Manchester City. A 34. hét legérdekesebb jelenetei.

A legjobb magyar légiósok

Nem lehet panasz most Európában szereplő légiósainkra, többen is gólt lőttek bajnoki meccseiken. Sajnos egyikük sem örülhetett felhőtlenül, hiszen Szalai Ádám vereséggel, Dzsudzsák Balázs és Adorján Krisztián döntetlennel, Huszti Szabolcs pedig ugyan győzelemmel zárt, ám kiállították (Adorjánt is).

Az Eredivisiében először volt kezdő az utánpótlás-válogatott Adorján, aki az 54. percben góllal hálálta meg a bizalmat. Sajnos tizennégy perc múlva egy buta könyöklés miatt azonnal piros lapot kapott, de addig a Groningen egyik legjobbja volt. Végül idegenben 3–3-as döntetlent játszottak Adorjánék.

A Hannover a Schalkét fogadta, vagyis a két Bundesliga-magyar játszott egymás ellen. Huszti és Szalai is kezdő volt, a válogatottat lemondó középpályás tizenegyesgóljával szerzett vezetést a H96, majd az ő gólpasszából megduplázta az előnyét a hazai együttes. A második félidő elején Szalai is betalált (majd a 64. percben az üres kapu mellé lőtt), ám hiába állították ki Husztit a 74. percben, a három pont a Hannoveré lett. Piros lapja ellenére Huszti volt a meccs embere, és a legjobb légiósunk is.

Dzsudzsák Balázs is betalált, a Dinamo Moszkva szélsője a Zenit elleni rangadón szerezte meg a vezetést a fővárosiaknak, ami másodperceken múlt, hogy nem győztes gól lett. Kerzsakov azonban a 94. percben egyenlíteni tudott. A magyar szélső góljához jókora mázli is kellett, de a lényeg, hogy neki könyvelték el, így megvan az első gólja idén.

A legsimább

A szűk kerettel dolgozó, egyéniségekben nem dúskáló Újpest nagyon magabiztosan, látványos játékkal lemosta a Mezőkövesdet (6–1), melynek kispadján az egykori Újpest-ikon, Véber György ül. George remek lövésével az újonc szerzett vezetést, ám a lilák hattal válaszoltak. Legutóbb a Fradinak lőtt hatot az Újpest.

A legnagyobb meglepetés

Az első fordulóban nagyon simán nyerő, a bajnoki címre esélyes Manchester City az újonc Cardiff pályáján szenvedett vereséget – ez nagyobb meglepetés, mint a Milan veronai bukója. A City remek játékkal verte a Newcastle-t, de az semmit sem ér, ha utána az egyik újonc ellen pontot sem szerez. Edin Dzeko hatalmas góljára a Cardiff háromszor válaszolt, az egyenlítés után két fejesgóllal lépett meg, így Kun Agüero 92. percben esett találata már csak kozmetikázta az eredményt.

A leginkább eltaktikázott

Ricardo Moniz, a Fradi trénere már a második komoly rangadón taktikázta el magát, és mivel még csak öt forduló pörgött le, elég rossz az arány. Ahogy a Videoton, úgy most a Debrecen ellen sem jött be, hogy a liga talán legjobb középhátvédjét, Muhamed Besicet feltolta a középpályára, ahol láthatóan nem mozog túl jól a bosnyák játékos. Mivel ő akart irányítani, de roppant körülményes, lassú és pontatlan volt, ezért akadozott a vendégek előre játéka, és mivel kikerült a védelemből (és egy újoncot avatott az edző), az meg átjáróház lett. Így aztán a Debrecen úgy is simán nyert 4–1-re, hogy különösebben nem is játszott jól. Böde szólógólja viszont a hétvége egyik legszebbje volt.

A legrosszabb rajt

A magyar bajnoki címvédő Győri ETO az ötödik forduló után is győzelem nélkül maradt, vagyis az új idényben sorozatban hetedik tétmérkőzésén sem tudott nyerni. Bár miután a Videoton volt az ellenfél, ez még bele is férne. Az előző négy kevésbé. A Győr szerzett vezetést a 18. percben, Lipták Zoltán okos nyesése után Pátkai Máté fejelt a kapuba, majd a félidő vége előtt tíz perccel Juhász Roland egyenlített. A vége 1–1 lett, ezzel a Videoton veretlen maradt, a Győr pedig öt kör után négy ponttal ég.