A másik újoncot se tudta legyőzni a Fradi, Alexis és Sturridge is csodagólt lőtt, a 94. percben kapott ki a Milan, elképesztően hajrázott a Pápa, Németh ismét gólt lőtt.

A leghidegebb zuhany

A Milan két perc alatt állt fel 0–2-ről Parmában, mégsem tudott pontot szerezni, mivel a hosszabbítás negyedik percében egy harmincméteres szabadrúgásból gólt kapott. Marco Parolo használta ki, hogy sem a sorfal, sem Gabriel kapus nem vette komolyan a szabadrúgást.

A legjobb rajt

Ismét nyert az AS Roma, így sorozatban kilencedik győzelmével rekordot állított be: a Juventus 2005–2006-os idénykezdetével együtt ez minden idők legjobb Serie A-rajtja. A nyáron érkező Rudi Garcia együttese most Udinében nyert, emberhátrányban, egy Michael Bradley-góllal.

A legjobb hajrá

A hétvége leghihetetlenebb meccse Debrecenben volt: a jóval esélyesebb hazai együttes ugyanis könnyed kétgólos fórral érkezett a hajrába a Lombard Pápa ellen, mégis csak egy pontot tartott otthon. A hajrát úgy kell érteni, hogy két perccel a rendes játékidő vége előtt még 2–0-ra vezetett a Loki.

A legjobb csere

Ismét csak nem tudott nyerni a Fradi, az újonc Mezőkövesd ellen hazai pályán csak egy kínos 1–1-re volt képes. Így az utolsó három helyen álló gárda ellen összesen két pontot szerzett a bajnoki címre vágyó Ferencváros. A 21 éves Ulysse Diallóra azonban nem lehet panasz, a mali csatár a 65. percben állt be, három perc múlva pedig fejjel egyenlített. Diallo a Kecskemét ellen is győztes gólt szerzett, majd az Újpest ellen az ő fejes góljával egyenlítettek a zöld-fehérek.

A legjobb magyar légiós

Németh Krisztiánnak jól megy, jó helyen van Rodában. A magyar válogatott labdarúgó ebben a szezonban a 11. bajnokiján a hatodik találatát szerezte, ráadásul a 23 méteres lövésével a sokkal erősebb PSV-t győzte le a Roda.

A legjobb játékos és a legszebb gól

Ismét lecsapott a SAS, a Suárez, Sturridge duó ellenállhatatlan. Akárcsak múlt héten, most is ők voltak a főszereplők a Liverpoolban: Luis Suárez klasszikus mesterhármast jegyzett a West Bromwich ellen, Daniel Sturridge pedig a hétvége (egyik) legszebb gólját lőtte. Az angol válogatott támadó remek helyzetfelismeréssel és tökéletesen kivitelezett löbböléssel ejtette át a kapust és lőtte a vörösök negyedik gólját (4–1). Az uruguayi a négy bajnoki meccsén hat gólt szerzett.

A legnagyobb rangadó és a legszebb gól

A Barcelona nyerte meg az el Clásicót, a katalánok 2–1-re győzték le a Real Madridot. Neymar góllal és gólpasszal jelentkezett az első klasszikusán: ő szerzett vezetést a 19. percben, majd a 78. percben remek labdát adott Alexis Sáncheznek. Persze ahhoz, hogy a brazil labdája gólpassz legyen, kellett a chilei csatár zseniális megoldása. Hasonló, mint Sturridge-é, meg kell nézni!

A legnagyobb hiba

A hétvége másik csúcsrangadóját Londonban rendezték, a Chelsea a Manchester Cityt fogadta. Az angol rangadó a 90. percben dőlt el, ekkor 1–1-es állásnál a vendégek védője, Matija Nasztaszics elfejelte csapattársa, Joe Hart kapus elöl a labdát, amire lecsapott Fernando Torres. Győzött a Chelsea.

A legnagyobb meglepetés

Hétből hét hazai győzelemmel a háta mögött fogadta a Honvédot a listavezető Videoton, és a 21. percben a tizenegyedik bajnoki gólját szerző Nemanja Nikolics góljával annak rendje és módja szerint meg is szerezte a vezetést. Hét perc elteltével viszont már egyenlő volt az állás, a lefújás pillanatában pedig 1–2 állt a táblán. Az első Honvéd-meccsét játszó Edixon Perea a 92. percben rúgta a győztes találatot.