Juventus megint simán nyert egy rangadót, a Liverpool és Chelsea hozta a kötelezőt, a Nottingham PL-csapat ellen parádézott, Cipruson pedig hatvanról lövik a gólokat.

A legkínosabb

Decemberre egyre jobb formába lendült a Manchester United, zsinórban hat meccset nyert, aztán jött 2014 és minden újra bedőlt. Az év első napján a Tottenham, a hétvégén pedig a Swansea nyert 2–1-re az Old Traffordon. A walesiek az FA-kupa harmadik fordulójában győztek, így kiesett Moyes együttese. Wilfried Bony a kilencvenedik percben fejelte a győztes gólt.

A legelső

FA-kupa hétvége volt tehát Angliában, a Liverpool az MU-val ellentétben nem botlott, sőt, a gólvágó Suárez helyén játszó, nyáron igazolt spanyol támadó, Iago Aspas meglőtte első gólját. A korábbi Celta-támadó kapásból lőtt a hosszúba. A 'Pool 2–0-ra nyert az Oldham Athletic ellen.

A legjobb öt perc

A Chelsea is 2–0-ra húzta be a maga kupameccsét, a kékek a 66. percig szenvedtek a Derby County otthonában, ekkor Obi Mikel csatolta le a béklyót. Öt perc múlva pedig Oscar is betalált.

A legkönnyedebb

A Barcelona két pehelysúlyú játékoska nélkül állt fel a Elche ellen: Messi a lelátón, Neymar a padon ült. Ennek ellenére esélye sem volt az újoncnak, mert azért akadt még egy-két zseni a pályán – Alexis Sánchez triplázott, Pedro is gólt lőtt megint, Fábregas meg a szokásos gólpasszal jelentkezett. A chilei szabadrúgásból lőtte a harmadik gólját, az első kettő viszont csodás sakk-matt szituációk után született. Habkönnyű 4–0.

A legnagyobb gól

A ciprusi bajnokságban az Anorthoszisz az Apollon Limasszol otthonában mentett pontot ezzel az aprócska góllal. Mose Ohajon úgy hatvan méterről próbálkozott.

A legnagyobb rangadó

Zsinórban a tizedik meccsét nyerte meg a Juventus, amellyel beállította a Roma csúcsát. És épp a Roma ellen. A zebrák magabiztosan, 3–0-ra nyertek, a farkasok pedig ezt rosszul viselték, a 75. percben De Rossi, egy perccel később Leandro Castan kapott piros lapot. A Juventus vaskos előnyre tett szert.

A legsimább

A Nottingham parádéja is majdnem akkor meglepetés, mint a Man. United hazai veresége, és nem is azért, mert egy Premier League-csapatot ütött ki, hanem inkább a különbség miatt. A másodosztályú Forest 5–0-ra győzte le a West Hamet. Az első gól pedig egy higgadt panenkázásból született.