A legnagyobb meglepetés

Nem sűrűn látni olyat, hogy alig legyen esélye a Barcelonának, és olyat is baromi ritkán, hogy három gólt kapjon bajnoki meccsen. Most San Sebastiánban megtörtént mindez (3–1), aminek következtében a Barca lecsúszott a tabella éléről. Érdekes, a Sociedad tavaly is hármat lőtt Messiéknek, a katalánok pedig már hét éve nem nyertek a Estadio Municipal de Anoetában.

A legjobb játékos

Hétközben a BL-ben két gólt lőtt Leverkusenben, most mesterhármast Toulouse-ban – Zlatan Ibrahimovic 32 évesen élete legjobb formájában van. A PSG svéd csatára 4–2-es győzelemre vezette csapatát, 22 gólnál jár a Ligue 1-ben, és tíznél a Bajnokok Ligájában.

A legélvezhetőbb meccs

A Liverpool és a Swansea őrült meccset játszott, bő fél óra után már öt gólt láthatott az Anfield igényes közönsége. Ebből hármat a hazaiak szereztek, ám sokáig nem örülhettek, mert a 47. percben Wilfried Bony második találatával egyenlítettek a walesiek. Az utolsó, hetedik gólt viszont a Liverpool lőtte, Jordan Henderson is duplázott. A másik két vörös-gólt Daniel Sturridge szerezte, az angol ezzel beállította Ruud van Nistelrooy rekordját, zsinórban nyolcadik bajnokiján talált be.

A legkönnyedebb

Elképesztő magabiztossággal veri ellenfeleit a Bayern München, cseppet sem lenne meglepő, ha elkezdenének berezelni a nagy BL-ellenfelek. Az persze nem olyan nagy dolog, hogy Hannoverben nyernek Guardiola tanítványai, de az, hogy bármikor képesek tök könnyedén négyet gurítani (0–4), és hogy képtelenek hibázni, tényleg ijesztő.

A legnagyobb gólok

A legnagyobb meglepetés kategóriába is belecsúszhatott volna a Hamburg sima hazai sikere a Dortmund ellen (3–0), ám végül Hakan Calhanoglu mindent elhomályosított. A húszéves középpályás mintegy 45 méterről bombázott szabadrúgásból a Dortmund kapujába. Persze kétségtelen, hogy ebben nyakig benne volt Weidenfeller kapus is.

Gareth Bale nem állt ilyen messze a kaputól, mikor rárúgta, ám olyan pokoli erővel sikerült neki, hogy fellőtte magát a listánkra. Azért ez is volt ám kábé 30 méter. Mellesleg ugye a Real 3–0-s sikere az Elche ellen azt jelentette, hogy kitette az indexet a Madrid, és megelőzte a Barcelonát.

A legnagyobb kihagyott lehetőség

Edin Dzeko két méterről rúgott luftot, ami tényleg a szezon egyik legnagyobb kihagyott helyzete, de én most itt az Atlético Madridra gondolok, aki képtelen volt kihasználni a Barcelona ordas nagy botlását, és még nagyobbat égett az Osasuna pályáján. Pedig még csak nem is tartalékosan küldte pályára csapatát Simeone. A szünetben már 3–0 volt a pamplonaiaknak, és a második félidőben már nem esett gól. Az Atlético maradt a harmadik helyen.

A világ legkeresettebb edzője a Liverpoolt és a Bayern Münchent is visszautasítja?