Eb-elődöntő ide, Eb-elődöntő oda, a világbajnok német védelem megbukott ezen az Eb-n. Plusz nem bírták el a Bundesliga német gólkirályának, Müller gólképtelenségét. Portugál–francia döntő lesz vasárnap.

Hála az égnek ez a meccs nem úgy indult, mint a szörnyen unalmas portugál–walesi első félideje. Jobbára a németek próbálkoztak, de azért nagyon elvétve akadtak francia helyzetek is. A 7. percben például Griezmann akkorát parádézott, hogy annál csak Neuer védése volt zseniálisabb. Amit viszont ismét nyugtázhattuk: a németek támadó szekciója (Müller gólképtelenségéve együtt) még mindig jobban funkcionál, mint a védelme.

És majdnem meg is úszták kapott gól nélkül, de Schweinsteiger vitatható kezezését befújta Rizzoli sípmester, Griezmann meg belőtte a büntetőt, amitől Párizsban megőrültek az emberek:

Persze a félidei 1–0-s francia vezetés csalóka, mert a németek uralták a meccset. Nem nagyon engedtek teret a franciáknak, akiknél kábé olyan ritkán volt a labda, mint amilyen ritkán a portugálok nyertek meccset ezen az Eb-n.

A szünet inkább a franciáknak tett jót, kipihenték magukat, vagyis inkább kicsit összeszedték magukat, ettől még azért Pogba szenvedett. A németek meg csak tébláboltak, pontatlanul játszottak, és kevésbé voltak partiban, mint az első félidőben.

Mondtuk már, hogy a német védelem pocsék? Ha esetleg nem, akkor most meg is mutatjuk Griezmann második gólját (0–2):

Aztán Löw kicsit megvariálta a csapatot, Schweinsteiger helyére beálló Sané lendületet adott a németeknek, de csak helyzetekig jutottak, igaz abból a végén akadt bőven.

Szóval Eb-elődöntő ide, Eb-elődöntő oda, a németek védelme megbukott ezen az Eb-n, plusz az is kiderült, hogy nem bírták el a Bundesliga német gólkirályának, vagyis Müller gólképtelenségét (Lewandowski ugye lengyel), így végül is megérdemelten Franciaország játszik Portugáliával vasárnapi döntőben este kilenctől.

Németország: Neuer – Kimmich, Höwedes, J. Boateng, Hector – Kroos, Schweinsteiger (Sané, 79.), Can (Götze, 67.) – Draxler, Özil – Th. Müller
Franciaország: Lloris – Sagna, Koscielny, Umtiti, Evra – Pogba, Matuidi – Sissoko, Griezmann (Cabaye, 90+4.), Payet (Kanté, 71.) – Giroud (Gignac, 78.)

Németország–Franciaország 0–2 (0–1)
Gól: Griezmann (45+2., 72.)