Vagyis a magyar lányoknak összejött, ami a férfiaknak két forduló alatt nem: nyertek egy meccset az olimpián.

Nehéz meccsen, szívós ellenfél ellen, de győzelemmel rajtolt az Eb-győztes csapatunk Kína ellen. Persze mi voltunk az esélyesebbek, mondjuk a vébén kikaptunk tőlük.

Az első félidőben még teljesen partnerereink voltak az ázsiaiak, kiegyenlítette játékot is hozott az első játékrész (6–6). A harmadik negyedben aztán már megléptek a csajok 11–7-re is. A kínaiak kicsit elfáradtak, de a lépést azért tudták tartani velünk. A vége 13–11 lett a javunkra.

Csütörtökön a spanyolok ellen játszanak a lányok, a fiúk meg Görögország ellen.

Kína–Magyarország 11–13 (2–2, 4–4, 3–6, 2–1)