Facebook-oldalán jelentette be az olimpia bajnok és háromszoros vb-győztes úszónk, hogy befejezi a versenysportot.

Életem legnehezebb döntését meghozva búcsút mondok a versenyszerű úszásnak. Nem vagyok feladós típus, de beláttam, hogy el kell engedjem. Hálás vagyok az egész nemzetnek, hogy mögöttem álltatok, és megnyerhettem mindent, amit úszó megnyerhet: 6 évig voltam veretlen az egész világon. A medencéknek nem fordítok hátat, a magyar úszás számíthat rám!

Daniel Gyurta Official

KÖSZÖNÖM, VÉGE! // THANKS FOR ALL, IT'S OVER! Életem legnehezebb döntését meghozva búcsút mondok a versenyszerű úszásnak. Nem vagyok feladós típus, de beláttam, hogy el kell engedjem. Hálás vagyok...

Gyurta Dániel az athéni olimpián lett ismert, 14 évesen olimpiai ezüstöt nyert, majd nyolc évvel később már nem tudták legyőzni 200 mellen. Világbajnokságot háromszor nyert, Európa-bajnok kétszer volt az 50 méteres medencében. Rövid pályán kétszer nyert vb-t, hatszor Eb-t.