Harry Kane parádésan játszott az Everton ellen (is), kétszer is betalált.

A Tottenham pörgős végjátékban 3–2-re verte az Evertont a Premier League 27. fordulójában, ezzel a londoniak nemcsak továbbra is veretlenek otthon (12–2–0), de zsinórban kilencedik hazai bajnokijukat is megnyerték.

Ami a gólokat illeti, Kane a 20. és az 56. percben is betalált, előbbi 25-ről megeresztett lövésből jött össze, ez volt a meccs legszebb jelenete, Kane-nek pedig minden sorozatot tekintve a 12. meccsén a 14. gólja 2017-ben:

A végére egészen felpörögtek az események (nem mintha amúgy lapos meccs lett volna): a 81. percben Romelu Lukaku megszerezte 61. evertonos PL-gólját – amivel a klub legeredményesebb játékosa lett –, a 91. és a 93. percben pedig jött még egy-egy találat mindegyik oldalról Dele Alli és Enner Valencia jóvoltából.