FA-kupát sem nyer idén a Pool, otthon kaptak ki Kloppék a West Bromwich Albiontól.

Pedig jól indult a meccs, Firmino már az ötödik percben vezetést szerzett egy laza emeléssel, a 11. percben viszont már 1–2 volt, Rodriguez duplázott. Majd Firmino kihagyott egy tizenegyest, Matip pedig szerzett egy öngólt, 1–3 volt a félidőben.

A második félidőben nyomott a Pool, de Szalah csak szépíteni tudott, kiesett a Liverpool. Pedig volt 23 kapura lövésük, a labdát pedig 69 százalékban birtokolták.

A West Brom egyébként a 2014-es Real Madrid után az első társaság, amely hármat tudott lőni az első félidőben az Anfielden.