A 400 vegyes ötödik helye után a rövidebb vegyesúszó számban sem sikerült az éremszerzés Rio háromszoros bajnokának.

Hosszú hetedik helyen jutott döntőbe, és végül ugyanezt a pozíciót sikerült megszereznie a fináléban is. Az első 50 után nyolcadik volt, végig a mezőny második felében haladt, a végén egy helyet javított, címvédőként hetedik helyen zárta a 200 vegyest.

A 400 vegyes után 200-on is a japán Ohasi Jui nyert, a második az amerikai Alex Walsh, a bronzérmes a szintén amerikai Kate Douglass lett.

8. Alicia Wilson (Nagy-Britannia) +4.34

A férfiak 200 pillangós versenyszámában Milák Kristóf aranyérmes lett, Kenderesi Tamás a negyedik helyen végzett.

Így lett Milák Kristóf olimpiai bajnok  – videón a magyar úszó szenzációs versenyzése

Milák Kristóf nyerte a 200 pillangót, mutatjuk a magyar versenyző szenzációs teljesítményét.

(Fotó: Magyar Úszó Szövetség Facebook-oldal)