A címvédő Hosszú Katinkának nem sikerült érmet szereznie 400 vegyesen a tokiói olimpián. Mihályvári-Farkas Viktória 17 évesen olimpiai hatodik helyen végzett.

A háromszoros olimpiai bajnok, címvédő Hosszú Katinka némiképp meglepetésre csak a hetedik helyen jutott a döntőbe, saját világcsúcsától közel tíz másodperccel elmaradva. Mihályvári-Farkas Viktória élete legjobb úszásával a hatodik helyen kvalifikálta magát élete első olimpiai döntőjébe.

Hosszú Katinka az egyes pályán, Mihályvári-Farkas Viktória a hetesen úszott, a magyar válogatott mellett csak az USA-ból volt két versenyző a nők 400 méter vegyes döntőjében.

Hosszú Katinka jól kezdett, az első 50 méter után vezetett, később visszaesett, de sokáig a második-harmadik helyen haladt, a táv utolsó részében azonban többen megelőzték, nem sikerült ezúttal az éremszerzés. A mezőnyből kiemelkedett a japán Ohasi Jui, ő lett az olimpiai bajnok. A dobogóra még két amerikai, Emma Weyant és Hali Flickinger állhatott fel.

Mihályvári-Farkas Viktóriának a táv második fele volt erősebb, sokáig a hetedik-nyolcadik helyen úszott, de jól hajrázott, élete első olimpiáján hatodik lett.