Különösebb probléma nélkül legyőzte Szenegált Magyarország a Japánban zajló női kézilabda-világbajnokság C-csoportjának negyedik fordulójában.

Miután a spanyoloktól és Montenegrótól is kikapott Kim Rasmussen csapata, így Szenegál ellen csak a győzelem volt elfogadható a továbbjutás szempontjából.

Az előző meccsektől eltérően szerencsére jól kezdett a csapat, már az elején átvette a vezetést, több góllal vezetett, és végre átlövésekből is jöttek a gólok. A félidőben 17–9-re vezetett Magyarország.

A második félidőt jobban kezdte a vb-újonc Szenegál, de feljönni nem tudott, negyedórával a vége előtt tíz gól volt a magyar előny, és a végére is megmaradt ez a különbség.

Pénteken Romániával játszik a magyar csapat, ez a meccs dönti el, melyik válogatott jut tovább a csoportból. Magyarországnak a döntetlen is elég lenne, hiszen jobb a gólkülönbsége, mint a románoknak.

A vb-győztes automatikusan kvalifikálja magát a 2020-as tokiói olimpiára, a 2-7. helyezett csapatok selejtezőt játszanak márciusban.