Legutóbb a magyar válogatott szerzett tíz gólt világversenyen.

Fernando Torres négy, David Villa pedig három gólt lőtt Tahitinek, amely mint legjobb óceániai válogatott szerepel a Konföderációs Kupán (Ausztrália átigazolt Ázsiába). Ami persze egy röhej, hiszen szerencsétlenek nemhogy nem profi focisták, de nagy részük még munkanélküli is. Miután hatot kaptak Nigériától, sejthető volt, hogy a világbajnok megalázó csapást mér rájuk. Vicente del Bosque az Uruguay elleni kezdőcsapatából tíz embert pihentetett, egyedül Sergio Ramos kezdett. De ő is csak egy félidőt játszott. Persze bátor dolog tartalékcsapatnak nevezni egy olyan gárdát, melyben David Villa, Fernando Torres, David Silva, Javi Martínez és Mata rúgja a labdát.

No és a magyar vonatkozás: az 1982-es világbajnokságon rendezett Magyarország–El Salvador (10–1) meccs óta nagy nemzetközi futballtornán senki sem tudott tíz gólt szerezni.

Spanyolország–Tahiti 10–0 (4–0)
Gól: Fernando Torres 5., 33., 57., 78., David Silva 31., 89., David Villa 38., 48., 64., Mata 66.

A nap és a csoport másik meccsén Uruguay legyőzte Nigériát, így minden bizonnyal a négy közé jut a spanyolokkal együtt. Az első félidőben Lugano szerzett vezetést a dél-amerikaiaknak, ám azt még egalizálta Nigéria, egy nagyon szép Obi Mikel-góllal. A győzelmet végül Diego Forlán hatalmas ballábas lövésével szerezte meg Uruguay.

Nigéria–Uruguay 1–2 (1–1)
Gól: Mikel 37., ill. Lugano 19., Forlán 51.