A The Associated Press hírügynökség ezután az évtized után is listázott. Korábban Tiger Woods vagy épp Wayne Gretzky is nyert. Nem meglepő módon most is az egyik észak-amerikai major liga sportolója végzett az élen.

A Los Angeles Lakers élő legendája,

LeBron James lett az évtized sportolója az AP-nál,

a 34 éves kosárlabdázó tényleg mindent megnyert ebben az évtizedben.

A második helyen Tom Brady, a New England Patriots irányítója végzett, a harmadik pedig a jamaicai futó, Usain Bolt lett. Lionel Messinek csak a negyedik hely jutott, a Barcelona argentin zsenije mögött pedig a 23-szoros olimpiai bajnok úszó, Michael Phelps végzett.

James a Miami Heatben kezdte az évtizedet, ahol két bajnoki aranygyűrűt nyert (mindkét évben ő lett az MVP az alapszakaszban és a döntőben is), majd visszament Clevelandbe, ahol szintén nyert egyet. Ez egyébként minden idők egyik legemlékezetesebb győzelme volt, a Cavs 1–3-ról fordított a sokkal esélyesebb Golden State ellen. 2018 nyarán a Los Angeles Lakershez igazolt, idén pedig már a liga egyik legjobb csapata a Lakers. Mindeközben az USA-val nyert egy olimpiát is.

LeBron James megelőzte Michael Jordant az örökranglistán

LeBron James a Denver elleni meccsen megelőzte Michael Jordant az NBA pontlistáján.

(Credit: Brad Rempel-USA TODAY Sports)