A Sevilla ötödször, zsinórban pedig harmadszor nyerte meg a Bajnokok Ligája kistestvérét, az Európa-ligát, ilyenre pedig még egy csapat sem volt képes korábban, ahogy arra sem, hogy az összes döntőjét megnyerje, a spanyoloknak ez is összejött.

Tökösen kezdett a Liverpool, uralta a meccset (de a második félidő alapján akár az is lehet, hogy a Sevilla szándékosan átengedte a terepet és a kezdeményezést a Poolnak), az angolok  Sturridge révén meg is szerezték a vezetést a 35. percben, meg volt még egy meg nem adott Lovren góljuk is.

A szünetben aztán Unai Emery nagyon az asztalra csaphatott, mert a második félidőben szinte rögtön a középkezdés után, 18 másodperc alatt egyenlített a Sevilla, majd Coke megfogta és megszorította a Liverpool tökét, és gyorsan vágott még két gólt az angoloknak, ezzel pedig meg is lett a végeredmény: 3–1 a Sevillának.

A spanyol csapat sorozatban harmadszor nyerte meg az Európa-ligát (vagyis amióta Unai Emery a vezetőedző, a Sevilla megnyeri az El-t), olyanra pedig utoljára 40 éve volt példa, hogy egy csapat zsinórban háromszor nyerje meg ugyanazt az európai kupasorozatot. Ez korábban a Bayern Münchennek jött össze még a BEK-ben (1973–74, 1974–75, 1975–76).

És most már az is biztos, hogy az európai Szuperkupát két spanyol csapat játssza majd, mivel a Bajnokok Ligája-döntőben a Real Madrid az Atlético Madriddal játszik majd.

• Liverpool: Mignolet – Clyne, K. Touré (Benteke, 83.), Lovren, Moreno – Can, Milner – Lallana, Firmino (Origi, 69.), Coutinho – Sturridge
  • Sevilla: David Soria – Mariano, Rami (Kolodziejczak, 75.), Carrico, Escudero – Krychowiak, N'Zonzi – Coke, Banega, Vitolo – Gameiro (Iborra, 89.)