Vagyis a fiúk után a lányoknak sem jött össze az olimpiai döntő. A csajok még megszerezhetik első érmünket az ötkarikás játékok történelmében, az amerikaiak pedig megvédhetik olimpiai címüket.

A lányok a sírból hozták vissza az ausztrálok elleni negyeddöntőt, de végül büntetőkkel továbbjutottak a legjobb négy közé, ahol azok az amcsik vártak ránk, akiktől a csoportkörben egyszer már kikaptunk 11–6-ra.

És most is kikaptunk, és sajnos már az első félidőben elúszott a meccs (8–5), az olimpiai címvédő nagyon magabiztosan hozta az akció, de főleg az emberelőnyös gólokat. A bíró amúgy rendesen szórta ki a magyar lányokat.

Bár a küzdeni akarásunkkal nem volt gond, de katasztrofálisan védekeztünk, kábé minden lövésből gólt kaptunk. A harmadik negyed közepén már öt góllal is elmentek az amcsik (11–6), és már csak a lépést tudtuk velük tartani. Az az igazság, hogy nagyon simán megvertek minket, 14–10 lett a vége.

A bronzért az oroszokkal a játszunk, az amcsik meg az olaszokkal döntőznek pénteken. A fiúk csütörtökön a brazilokkal játszanak az 5-8. helyért, ezen a meccsen messze mi számítunk a favoritnak.

Magyarország–Egyesült Államok 10–14 (2–3, 3–5, 3–4, 2–2)

(Fotó: MTI)

A City középpályása odaszúrt a Real Madridnak: Csak egy csapatot láttam a pályán