Egy éve ez még nagyjából elképzelhetetlennek tűnt, de Andy Murray megelőzheti Djokovicsot.

A skót megnyerte a bécsi tornát is, ezzel már hét idei győzelemnél tart, ami viszont még fontosabb, hogy már az e heti párizsi torna után ő lehet a világelső. Ehhez nyernie kell, Djokovics pedig maximum az elődöntőig juthat.

Ha ez megtörténik, akkor 2014 júniusa után új világelsője lesz a férfi tenisznek. Murray összesen 76 hetet volt a világranglista második helyezettje, ha világelső lesz, akkor 42 év után ő lesz a legidősebb olyan teniszező, aki pályafutása során először vezeti a ranglistát. A skót idén többek között nyert Wimbledonban és az olimpián is.