17 gólt szerzett az utolsó három angol bajnokiján a Manchester City.

A Manchester City bombaformában futballozik továbbra is, most a Leicesternek rúgott hatot Guardiola csapata. Egy fordulóval korábban a Newcastle-nek négyet, az azt megelőző körben a Leedsnek hetet rúgott a City – igaz, most a Leicester is betalált háromszor, de szoros így sem volt a meccs.

Nem volt szoros, mert a Man. City 25 perc alatt négyszer talált be. Sorrendben De Bruyne, Mahrez, Gündogan és Sterling volt eredményes. A Leicesternek a második félidő elején volt egy nagyon erős tíz perce, a rókák meglepetésre feljöttek egy gólra, miután Maddison, Lookman és Iheanacho is eredményes volt. A City a rövidzárlat után azonban tovább hengerelt, a hajrában jött még egy Sterling- és egy Laporte-gól, 6–3 a végeredmény.

Összefoglaló (A videó átkattintás után indul):

A Manchester City vezeti a Premier League-et, hat-hat ponttal a Liverpool és a Chelsea előtt, a Pool azonban egy meccsel kevesebbet játszott.