Nem szaladt bele akkora pofonba a Manchester United, mint néhány hete a Liverpool ellen, de ez leginkább David de Geának köszönhető. Lehet, hogy a City elleni volt Ole Gunnar Solskjaer utolsó meccse a Manchester United edzőjeként.

Az előző négy bajnokijából a harmadikat veszítette el a Manchester United, az Old Traffordról most a Manchester City távozott három ponttal. 2–0 lett a végeredmény, de a játék képe, a kialakított helyzetek alapján a Liverpool elleni meccshez hasonlóan most is kaphatott volna akár ötöt is a Man. United.

A Citynek 16 kapura lövése volt, ebből hat találta el David de Gea kapuját. A spanyol az első félidőben több alkalommal is bravúrral védett, a City a játék minden elemében az MU fölé nőtt, és úgy nyert nagyon simán, hogy a második félidőben már láthatóan csak azt várta, befejeződjön a meccs.

Ole Gunnar Solskjaer a Liverpool elleni kiütést követően még kapott egy utolsó esélyt, most nem lepődnénk meg, ha egy utolsó utánit már nem kapna.

A City első gólja, Cancelo beadását követően Eric Bailly talált a saját kapujába:

Manchester United 0 - [1] Manchester City - Eric Bailly OG 7' from
rsoccermirrors

Az első félidő végén ismét Cancelo adott be, Bernardo Silva érkezett, és a United védőit és De Geát is meglepte:

Manchester United 0 - [2] Manchester City - Bernardo Silva 45' from

A City a győzelmével 23 pontos, két pontra megközelítette a listavezető Chelsea-t, a United maradt 17 pontos.