A skót a vb-döntőben a vártnál simábban verte Djokovicsot.

Pedig Murray három órával töltött több időt a pályán a döntőig vezető úton, az elődöntőben három és fél óra játék után, döntő szett tie-breakben győzött Raonic ellen. A fináléban azonban friss volt, és viszonylag simán 6:3, 6:4-re nyert.

A döntő összefoglalója:
Watch highlights of Andy Murray beating Novak Djokovic in the Barclays ATP World Tour Finals title match to finish year-end No. 1 in the Emirates ATP Rankings. Watch live tennis at tennistv.com. Getty Images photo.

A skót a  legutóbbi 24 meccsét megnyerte, és ő a 17. játékos, aki az évet világelsőként zárja. Összesen kilenc tornát nyert idén, ő volt a legjobb Wimbledonban, olimpiai bajnok lett és nyert két ezres tornát is. 78 győztes meccse volt, kilencszer kapott ki. És csak a pénzdíjakból 13,2 millió dollárt keresett.