A Los Angeles Lakers 26 pontos verést osztott ki a Golden State Warriorsnak az NBA-alapszakasz karácsonyi játéknapján.

A Lakers védekezésben dominálni tudta a bajnokot, és még az sem törte meg a csapatot, hogy a harmadik negyedben LeBron James sérülés miatt nem tudta folytatni a meccset, 127–101-re nyert a Los Angeles.

A Warriors közben borzasztóan játszott, Thompson mindössze öt, Curry 15 pontig jutott, de rossz százalékkal dobott, és Kevin Durant 21 pontja sem kiemelkedő. A vereséggel a GSW 23–12-es mérleggel áll, ami jelenleg a második helyre elég Nyugaton, de borzasztóan szoros az élmezőny, hiszen a hatodik Portland mérlege 19–15. A Lakers 20 győzelemmel, 14 vereséggel jelenleg a negyedik.