Dominic Thiem négy óra 14 perces meccsen legyőzte Rafael Nadalt az Australian Open negyeddöntőjében.

Rafael Nadal Dominic Thiem ellen már két Grand Slam-döntőt is játszott, mindkettőt a Roland Garroson, mindkettőt a spanyol nyerte. Kemény pályán korábban egyszer meccseltek, a 2018-as US Open negyeddöntőjében öt játszmában nyert Nadal.

Nadal volt az első, aki breakelt, de sem az első, sem a második játszmában nem tudta végigvinni az előnyét. Thiem mindkétszer visszajött a szettbe, és mindkét alkalommal rövidítés döntött. Nadal tőle szokatlan módon több alkalommal is hibázott a fontos pontoknál, Thiem viszont nagyon koncentrált maradt, két óra 20 perc után kétszettes előnybe került.

A harmadik játszmában egészen 4:4-ig szoros volt a szett, ekkor Nadal előbb hozta a szerváját, majd elvette az osztrákét, szépített a világelső. A negyedik szett legelején azonban breakhátrányba került, 5:4-nél Thiem a meccsért adogatott, de többször rontott, Nadal kiegyenlített. Ezúttal is rövidítésben dőlt el a játszma. Mindkét játékos viszonylag sokat hibázott, Thiem meccslabdánál rontott könnyű tenyerest, de belefért ez is, a meccs harmadik tiebreakjét is behúzta. Így kiejtette a világelsőt, karrierje során először elődöntős az Australian Openen.

#AusOpen on Twitter

THIEM's Time To ?????! After 4 hours and 10 minutes, @ThiemDomi knocks out world No.1 Rafael Nadal, 7-6(3) 7-6(4) 4-6 7-6(6) to advance to the #AusOpen semifinals for the first time. #AO2020 https://t.co/lWuZXBzNmt

Australian Open negyeddöntő:

Rafael Nadal–Dominic Thiem 6:7, 6:7, 6:4, 6:7

Tegnap Federernek volt emlékezetes meccse:

Honnan jött vissza Federer? Hét meccslabdát hárítva jutott tovább az Australian Openen

Közel került a kieséshez az Australian Openen, de végül egy ötjátszmás meccs után bejutott az elődöntőbe Roger Federer.