A négy meccsből három teljesen kétesélyes, hatalmas verekedés lesz, és nagyokat lehet velük nyerni. Röviden: látni kell!

A Wild Card-kör bemelegítés volt, ott bizony nem láttunk túl izgalmas meccseket, most viszont háború lesz, kiélezett, véres és kíméletlen. Na nem a Patriots meccse, ott nincs miért izgulni, még Gronkowski nélkül se.

Atlanta Falcons–Seattle Seahawks

• NFC, konferencia-elődöntő
  • Január 14.; 22:35; Sport 2

Mindjárt itt van estére a kegyetlen védelemmel rendelkező Seahawks és a legjobb támadópotenciált felvonultató Falcons meccse. Az Atlanta irányítóját, Matt Ryant az AP újságírói az NFL alapszakaszának legjobb irányítójává választották, a Falcons 415,8 yardjával a második legtöbbet haladt meccsenként, 33,8 pontos átlagával pedig kiemelkedett a bajnokságból. Ryan 38 TD-passzához csak 7 interception társult, 117.1-es irányítómutatója pedig az egész liga legjobbja volt. Az elkapó Julio Jonesszal szétszedték a mezőnyt.

Kivéve a Seattle-t. A két csapat alapszakaszbeli meccsén a Seahawks a félidőben már 17–3-ra vezetett, a Falcons ugyan egy 21–0-s harmadik negyeddel fordított (17–24), de az utolsó szakaszban behúzták a meccset Russell Wilsonék (26–24).

Az alapszakaszban a Seahawks tudott nyerni

Ha a Falcons nem éri el a 30 szerzett pontot, akkor bajban van. Amikor eléri, akkor 10–0 az indexe, a legfeljebb 30 pontnál viszont 1–5. A Seattle ellen ez történt. Persze Atlantában egészen más meccs lesz, és nemcsak azért, mert playoff, hanem a helyszín miatt is. És elvileg otthon esélyesebb a Falcons, csakhogy a statisztika nem ezt mutatja: az 5–3-as hazai mérleg minimum nem meggyőző egy a rájátszásban rutinos csapat ellen.

TippAtlanta Falcons–Seattle Seahawks, V – 2,50

New England Patriots–Houston Texans

• AFC, konferencia-elődöntő
  • Január 15.; 02:15; Sport 2

A négy meccs közül ez a kakukktojás. Az alapszakaszban 27–0-ra gázolt át a Patriots a Houstonon, és csak az a kérdés, hogy a New England milyen arányban fog győzni. 14–2-es mérleggel zárta a csapat az alapszakaszt, úgy hogy Tom Brady a szezon első meccsein eltiltás miatt nem játszott. A védelmük a legkevesebb pontot engedte az alapszakaszban, az előző szezonhoz képest pedig a támadófal is szintet lépett, tehát nem meglepetés, hogy a végső győzelemre is őket tartják a legesélyesebbnek.

28 TD-vel és csak két eladott labdával zárta az alapszakaszt Brady

A Texans csak azért van itt, mert az előző körben kiejtette a nem túl erős, kezdő irányítóját elveszítő Raiderst. A védelmük kemény, total defense-ben a liga legjobbja, de támadásban Brock Osweilernek óriásit kellene javulnia, hogy esélyük legyen a Patriots ellen. És tény, hogy az NFL az a liga, ahol láttunk már néhány hatalmas meglepetést, de a Patriots kiesését jelenleg nem tudjuk elképzelni.

Tipp: New England Patriots–Houston Texans – 12,5 hendikep H – 1,55

Kansas City Chiefs–Pittsburgh Steelers

• Január 14.; 19:05; Sport 2

Ez is érdekes meccs lesz, mert a Kansas pihent az előző körben, tehát elvileg ő az esélyesebb, az oddsok alapján szintén, ráadásul hazai pályán játszik a Chiefs, ahol 6–2-vel zárta az alapszakaszt. Mindkét hazai vereségnél 17 ponton ragadt, ami egyértelmű, hogy a ponterős Steelers ellen is kevés lenne.

Annál is inkább, mert az alapszakaszban a Steelers úgy verte 43–14-ra rommá a Chiefst, hogy már az első negyedben 22–0-ra lépet, majd 36–0-val (!) kezdte a negyedik negyedet. Utána meg pihent. Ben Roethlisberger 5 TD-vel és 300 yarddal zárt, Antonio Brownnak két hétpontos elkapása volt.

Big Ben szétdobta a Chiefst, 5 TD-je volt

Miután a Pittsburgh egy nyolcas győzelmi szériával megy bele a meccsbe, ráadásul a Big Ben, Bell, Brown trió kirobbanó formában van, mi inkább rájuk teszünk.

Tipp: Kansas City Chiefs–Pittsburgh Steelers, V – 1,90

Dallas Cowboys–Green Bay Packers

• Január 15.; 22:40; Sport 2

A Cowboys az NFC legjobb csapata volt az alapszakaszban. A két újonc, Dak Prescott és Zeke Elliott egészen elképesztő szezont fut, most már csak az a kérdés, a rájátszásban mennyire tudják elviselni a terhet – az alapszakasz alapján ezzel nem lesz gondjuk. Az amúgy sem kis önbizalmukat tovább növelheti, hogy a hatodik fordulóban 30–16-ra verték a Packerst, ráadásul idegenben.

Most viszont egy másik Green Bay lesz az ellenfelük, zsinórban hetet nyert a Packers, Aaron Rodgers pedig egyszer sem adta el a labdát – a Wild Card-körben a Giantsnek dobott zseniális Hail Maryt. A NYG ellen nagyon rendben volt a Packers, és ha Rodgers nem lassít, akkor a Dallasnak nem lesz egyszerű dolga, annak ellenére sem, hogy a Packersből Nelson bordatörés miatt hiányozni fog.

A két dallasi fiatallal ellenállhatatlan volt a Cowboys az alapszakaszban

Összességében abszolút kétesélyes szerintünk a meccs, a Packers azonban meggyőzött az előző fordulóban, és bár a Dallas nehezebb ellenfél lesz, mint a Giants volt, de szerintünk Rodgers vezetésével a Green Bay fog nyerni. Egy szoros, élvezetes meccsen.

Tipp: Dallas Cowboys–Green Bay Packers, V – 2,50

Bréking: Xavi marad a Barcelona edzője