A River Plate nyerte a 2018-as Libertadores-kupát, miután a döntő visszavágóján hosszabbításban 3–1-re legyőzte a Boca Juniorst.

A folyamatos szurkolói balhék miatt többször elhalasztották a visszavágót, végül a River stadionja helyett Madridban, a Santiago Bernabéuban rendezték meg a második meccset. A 2–2-es odavágót követően 90 perc után most is döntetlen volt (1–1), és mivel a Libertadores-kupában nem számít az idegenben rúgott gól, így jöhetett a hosszabbítás. Ahol a Boca Juniors rögtön emberhátrányba került, Barrios a második sárgája után mehetett zuhanyozni.

A River a 109. percben egy Quintero-bombával került előnybe, ami után természetesen a Boca totális támadásba kezdett, az utolsó percben kapufát rúgott az egyik Boca-játékos, majd szöglet következett, a beívelt labdát tisztázták a River futballistái, a kontrából pedig Martínez berúgta a harmadik gólt.

Így 5–3-as összesítéssel a River Plate nyerte a dél-amerikai futball legértékesebb klubsorozatát.

River Plate–Boca Juniors 3–1 (0–1, 1–1, 1–1) – hosszabbítás után

Gólszerző: Pratto (68.), Qunitero (109.), Martínez (120+2), ill. Benedetto (44.)