A Napolinak nem volt egyszerű dolga a Fiorentina otthonában, de nyert Ancelotti csapata.

A bajnok Juventus egy Chiellini-góllal verte a Parmát az olasz bajnokság első körében, a tavalyi ezüstérmes Napoli viszont egy hétgólos adok-kapokba szaladt bele a Fiorentina ellen.

A Fiorentina tavaly a kiesés ellen küzdött, a nyáron azonban komoly változások voltak a firenzei klubnál, többek között érkezett Ribéry és Kevin-Prince Boateng és sikerült megtartani a legnagyobb érték Federico Chiesát.

A Napolinál is volt néhány változás, a Romától érkezett Manolas, míg a PSV-től leigazolták Lozanót – utóbbi tegnap a keretben sem volt, előbbi Koulibaly párjaként kezdett a védelem közepén.

A Fiorentina a lehető legjobban kezdte a meccset, Pulgar tizenegyesével már a 9. percben előnybe került Montella csapata. A Napoli azonban öt perc alatt fordított, Mertens és Insigne volt eredményes. A második félidőben még nagyobb volt a pörgés, négy gól volt. Előbb Milenkovic egyenlített, erre Callejóntól jött a válasz. A 61. percben beállt Boateng, négy perccel később pedig már az ő góljával 3–3 volt. A Napolinak viszont erre is volt válasza, Insigne döntötte el a meccset.

Összefoglaló:

A következő fordulóban a Napolinak még nehezebb meccse lesz, a Juventus otthonába megy Ancelotti csapata.