A Milwaukee Bucks és a Los Angeles Lakers is kikapott a rájátszás első meccsén.

A keleti első Bucks a liga legjobb rekordját hozta össze az alapszakaszban, így a konferencia nyolcadik Orlandóval játszik az első körben. Előzetesen a szakértők az egész első kör legsimább párharcának jósolták ezt, a Magicnek gyakorlatilag arra sem adtak esélyt, hogy meccset fog nyerni.

Az Isaac és Gordon nélkül felálló Magic ilyen előjelek után verte viszonylag simán a Bucksot, 122-110 lett a vége, az Orlando gyakorlatilag végig irányította a meccset. Vucevic kiemelkedett a Magicből, 35 ponttal és 14 lepattanóval zárt. A Bucksből Antetokounmpo hozta az egyéni statisztikáit, 31 ponttal, 17 lepattanóval és hét gólpasszal fejezte be a meccset, csapata azonban sem támadásban sem védekezésben nem tudta megközelíteni az elvártakat, megérdemelten kapott ki.

Összefoglaló:

A nyugati első Lakers közben a Portland Trail Blazers ellen kezdte meg a maga párharcát. A párharc favoritja természetesen a Lakers, de előzetesen azon senki sem lepődött volna meg, ha a Blazers egy-két meccset el tud hozni. Az viszont már meglepetés, hogy Lillardék rögtön az elsőt megnyerték. A Los Angeles borzasztóan dobta a triplákat (5/32), és hiába LeBron James tripla-duplája és rájátszásban elért gólpassz egyéni csúcsa (16), a LAL kikapott 100-93-ra.

A Portlandet ezúttal is Lillard vezette (34 pont, hat bedobott tripla), és hiába volt hatpontos előnye a negyedik negyedben a Lakersnek, az utolsó percekben a Portland viszonylag simán megfordította a meccset, miután a Lakers borzasztóan gyenge volt a végén.