Megvan a hetedik aranyunk!

A világ- és kétszeres Európa-bajnok Kiss Péter Pál aranyérmet nyert K1 200 méteren a tokiói paralimpián.

Kiss Péter nagyszerűen jött el a rajttól, hamar jól látható előnyre tett szert, és nem is fáradt el, végül 45.447 másodperces eredménnyel egy bójasorral előzte meg a második helyezett brazil Carlos Luis Cardoso da Silvát (48.031), a harmadik helyen a francia Rémy Boulle (48.917) ért célba.

A 18 éves kajakos, a nemzetközi szövetség összesítése alapján a sportág legfiatalabb paralimpiai bajnoka – aki nyolcéves korában a Guillain Barré-szindróma miatt deréktól lefelé lebénult –  a magyar küldöttség tizennegyedik érmét és a hetedik aranyát szerezte.

A kajakos Kiss Péter Pál (KL1-es kategória) paralimpiai bajnok 200m-en! ?

✅ 18 évesen
✅ A sportág első magyar...

Posted by Magyarock - Olympic Team Hungary on Friday, September 3, 2021

Ugyanebben a számban a 45 éves Juhász Tamás hatodik lett.

Paralimpia 2020: Konkoly Zsófia és Pap Bianka aranyérmet szerzett úszásban

Megvan a magyar küldöttség tizenharmadik érme és hatodik aranya.

Paralimpia 2020: Ekler Luca világcsúccsal aranyérmes távolugrásban

Saját világcsúcsát kétszer is megjavítva aranyérmet nyert Ekler Luca kedden távolugrásban a tokiói paralimpián.

(Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)