A Ferencváros kiválóan szerepel az Európa-liga csoportkörében, négy meccs után öt pontja van, a nagy nevű CSZKA Moszkva ellen négy pontot zsebelt be. De az edző szerint ez mind ajándék.

A CSZKA Moszkva elleni hazai 0–0 után a Fradi edzője, Szerhij Rebrov értékelte a meccset:

„Nehéz meccs volt a mai, szerintem összességében jobban játszottunk, mint Moszkvában. Védekezésben ezúttal biztosan jobban teljesítettünk. Ne feledjük, nemzetközi kupasorozatokban rendszeresen szereplő ellen. Jó csapat ellen játszottunk 0–0-t, örülünk, hogy a CSZKA ellen egy gólt sem kaptunk.

Az első félidőben nagyon jól védekeztünk, kompaktan, a második félidőben – részben szándékosan – átengedtük a területet, kontrára játszottuk, akkor több lehetősége volt a vendégeknek.

A Ferencváros tizenöt év után szerepel újra a csoportkörben, ezért nem a továbbjutás van most a fókuszban. A célunk, hogy pontokat és tapasztalatot szerezzünk, jól játsszunk – győzelemre játszunk a folytatásban is, majd meglátjuk, hogy ez mire lesz elég.

Nagyon nehéz ilyen szinten jól teljesíteni, hiszen a Mezőkövesd ellen 110 kilométert futottunk, míg az idegenbeli CSZKA-meccsen 121 kilométert, ami rengeteget kivesz a csapatból. A moszkvaiak nem leptek meg minket, de egyénileg nagyon képzettek, emiatt kompaktan kellett védekeznünk, nem hagyni őket kibontakozni támadásban.”