Ebben az idényben minden a Sampdoria ellen van, még a saját kapusuk is.

A Sampdoria 1–0-ás hátrányban focizgatott egészen a 86. percig a Cagliari otthonában, amikor végre sikerült kiegyenlíteni. A vendégek vagy két percig örülhettek is az egy pontnak, aztán jött az olasz válogatott kapus, Emiliano Viviano, aki tisztázás helyett méretes luftot rúgott a labdába, amit Federico Melchiorri az üres kapuba tudott így lőni (2–1). A genovaiaknak ez volt zsinórban a negyedik szerencsétlen veresége.

Pedig nem így indult nekik a szezon. Az első két meccset megnyerte a csapat, az Empolit és az Atalantát is verte, azóta viszont szépen kapja a pofonokat az élettől:

A Romától például úgy kapott ki, hogy az első félidőben lefocizta a fővárosiakat, kettőt is rúgott, majd esőszünet miatt 80 percig állt a játék, a Roma pedig annyira összeszedte magát, hogy megfordította a meccset, igaz egy oltári nagy kamubüntetővel a 93. percben (3–2).

Aztán jött a Milan elleni meccs, ahol az első félidőt megint simán hozta a csapat, lőttek is egy szabályos, de meg nem adott gólt. A második félidőben aztán a Milan a 85. percben betalált és megnyerte a meccset 1–0-ra

És a Bologna ellen is uralták a meccset a genovaiak, de végül 2–0-ra Nagy Ádámék nyertek.

És most meg itt van ez a szerencsétlen kapusgól is.

A Palermo ellen talán megszakad ez a sorozat, és erre egész komoly esélye is van a Sampdoriának.