De pont ugyanannyit ért.

A Real Madrid idegenben nem tudta legyőzni a Real Betist, de mondjuk nem is kapott ki (1–1). Cserébe kaptak egy bődületesen nagy gólt a csapattól, amely ezt megelőzően 639 perce képtelén volt kapuba találni.

És már a hetedik percben szívott a Real és Keylor Navas, Álvaro Cejudo húsz méterről úgy megkínálta a labdát, a kaput, hogy sírva fakadt minden madridi és sevillai (1–0):

Aranyszabály: a korán bekapott gól előnye, hogy így bőven van idő az egyenlítésre/fordításra. Hát a Zidane-féle csapat elpöcsölte a meccset – vagy inkább a Betis volt nagy király –, mert csak a 71. percben tudott egyenlíteni Benzema egy erősen lesgyanús helyzetből (1–1):

Aztán nyilván odaszögezték a Betist saját kapujához, amivel csak annyit értek el, hogy hőst csináltak Antonio Adán kapusból, valahogy így:

Vasárnap amúgy az Atlético Madrid is ikszelt egy sevillai csapat ellen, vagyis a Sevilla ellen. Örülnek ám most Barcelonában nagyon.

Szereted a spanyol bajnokságot, mi? Nézed is? Talán még fogadsz is?