Tegnap a női vízilabda-válogatott megszerezte a bronzérmet, az olimpia utolsó napján ugyanezt akarta véghezvinni a férfi is. Sikerült.

Az elődöntőben egy roppant fájó vereséget szenvedett esélyesként a magyar csapat a végig jobban játszó, a meccset kontrolláló Görögország ellen. Jött viszont egy bronzmeccs, a tét pedig az volt, hogy 2008 után ismét érmet szerezzen az olimpián a férfi pólócsapat.

Nehéz, kiegyenlített meccsre lehetett előzetesen számítani a spanyolok ellen, és az első két negyedben pontosan ez is történt, az első és a második nyolc perc után is iksz volt az állás, 5–5 volt az eredmény félidőben.

A harmadik negyedben mindössze egy gól volt, de szerencsére az magyar gól volt. Az utolsó nyolc perc is egy Vámos-góllal indult, hat perccel a vége előtt kettővel vezetett a magyar csapat, két perccel a vége előtt pedig már néggyel. Nem változott már az eredmény, olimpiai bronzérmet nyert a magyar vízilabda-válogatott.