Svájc hozta a továbbjutáshoz szükséges minimumot Costa Rica ellen.

Costa Rica úgy vágott neki a meccsnek, hogy már kiesett a vébéről, Svájcnak egy fokkal fontosabb volt az eredmény, így ahogy várható volt, uralták – az izgalmasnak mérsékelten sem nevezhető – a meccset.

A közép-amerikaiak gyors kontrákkal próbálkoztak, és ha nincs Sommer kapus, akkor gólokkal verik az első félidőben ellenfelüket. Ám, ahogy ez ilyenkor lenni szokott Svájc szerezte meg a vezetést Dzemaili révén a 31. percben (1–0):

A második játékrészben aztán gyorsan villant Cosat Rica, az 56. percben sikerült egyenlíteni Wastonnak köszönhetően. Ezzel a közép-amerikaiak 424 perc után szereztek újra vébégólt, ami azt is jelentette, hogy a mezőny összes csapata szerzett legalább egy találatot (1–1):

Újabb üres járat következett, a szurkolók unatkoztak, így magukat szórakoztatták valahogy így:

UEFA.com deutsch on Twitter

?? #SUICRC #SUI #CRC #Worldcup

Úgy tűnik, ez hatott a csapatokra is, Drmic gyorsan gólt lőtt, vagyis Svájc újra megszerezte a vezetést (2–1):

Majd a 93. percben Costa Rica büntetőből egyenlített (2–2):

Ez azt jelenti, hogy miután Brazília legyőzte Szerbiát, Svájc csoportmásodikkén jutott a legjobb 16 közé.