Brazília a hosszabbítás perceiben legyőzte Costa Ricát, így aki ezen a meccsen nyer, óriási lépést tesz a továbbjutásért.

Két európai egymás ellen, ez mindig egy picit pikánsabb, Szerbia és Svájc esetében meg az is fűszerezi, hogy szinte teljesen egy szinten vannak – na nem a világranglistán, hanem a két csapat kerete alapján. Viszont Szerbia nyugodtabban kezdhetett, mivel három pontja már van, ez a nyugalom meg helyzetekben, majd az 5. percben már gólban mutatkozott meg. Tadics beadása után Mitrovics emelkedett a legmagasabbra. 1–0

A tavaszt a Fulhamben töltő Mitrovicsnak egyébként nagyszerű éve van, 2018-ban közel van a gól per meccshez.

OptaJoe on Twitter

18 - Aleksandar Mitrovic has scored 18 goals in 26 games for club and country in 2018. Resolution. #SRBSUI #SRB #WorldCup

A jó kezdés egy jó félidőt hozott, mindkét kapu előtt helyzetek alakultak ki, lüktető, színvonalas játék volt. A szerbeknél főleg Tadics élt nagyon, de a hatalmas Mitrovicsot is nehéz volt megfogni. Svájcnál volt persze a labda főleg a gól után, kétszer annyit passzoltak, de igazán nagy helyzetig nem jutottak el.

Copa do Mundo FIFA ? on Twitter

⏱ INTERVALO! A Sérvia joga bem e vai vencendo a Suíça no 1º tempo! ???? #SRBSUI | #Copa2018

De ezt a svájci válogatottat nem lehet megtörni: hisznek, mennek, próbálkoznak. Nincsenek művészeik, de mindig tudják, mi a teendő, és mindig kiadják magukból a maximumot. És néha elsül a lábuk is, mint ma Granit Xhakának, aki ballal bikázta a szerb kapuba az egyenlítő gólt a második félidő elején. 1–1

Ez a meccs azért is volt jó, mert egyik csapat sem elégedett meg az iksszel, így aztán nem volt bekkelés és időhúzás. Shaqiri eltalálta a kapufát, Mitrovicsot lerántották az ötösön, egy igazi focimeccs volt ez. Az utolsó tíz egyértelműen Svájcé volt, a szerben pedig támadót hoztak be, nyerni akartak. Erre viszont az egy pontjuk is ráment, mert annyira eltámadták magukat, hogy Shaqirit egy az egyben hagyták Tosziccsal, akit lefutott és berúgta. Fordítottak. 1–2

A hárompontos Szerbia a brazilok ellen fejezik be a vb-t, míg a négypontos Svájc Costa Rica ellen, úgyhogy déli szomszédaink ezzel az eredménnyel simán kieshetnek. Ha pontegyenlőség lesz, akkor elsőként a gólkülönbség rangsorol, ezután a több szerzett gól, majd az egymás elleni eredmény(ek).