Fucsovics Márton legyőzte a 13. kiemelt Sam Querreyt az AusOpen második körében, ha még egy meccset nyer, jó eséllyel Roger Federerrel játszhat.

Querrey képességet az előkelő kiemelése mellett az is mutatja, hogy már hatodszor juthatott volna a 32 közé Melbourne-ben. De Fucsovics Márton négy szettben legyőzte, ahogy az első körben Radu Albotot is.

Ezúttal a nyíregyházi teniszező folyamatosan futtatta Querrey-t, és kihasználta az első szett egyetlen bréklabdáját.

A második játszmát rövidítésben húzta be, a harmadikban Querrey összeszedte magát, és szépített, ám ezzel el is pazarolta az erejét, Fucsovics pedig a negyedik szettben 6:2-vel lezárta a meccset (6:4, 7:6(6) 4:6, 6:2).

„Ilyenkor valami okosat kéne mondani azt hiszem, de nem tudok. A felhőtlen öröm minden gondolatomat elhomályosítja”

- nyilatkozta Fucsovics.

A következő körben a világranglistán 93. argentin Nicolas Kickerrel találkozik Fucsovics, és ha ott is nyer, maga Roger Federer kerül az útjába. Belegondolni is hátborzongató.

Kicker eddig eggyel több szettet játszott Fucsovicsnál a tornán, ahol Jordan Thompsont, majd Lukas Lackót győzte le. Fucsovics eddig egyszer meccselt Kickerrel, idén, újév napján 6:0, 6:3-ra legyőzte.

Federer egyelőre kicsit le van maradva, még csak az első meccsén van túl.