Nadal ellen játszani a végső kihívás - mondja a következő ellenfele, aki pazar meccsen verte Djokovicot.

Rafa Nadal ellenállhatatlanul menetel Monacóban, amit csütörtökön Karen Hacsanov bánt: a különben tehetséges orosz srácot 6:3, 6:2-re verte 80 perc alatt.

Nadal már 14 éve rendre eljut a legalább a negyeddöntőbe Monacóban, ahol a 11. győzelmére hajt - lassan Monacóról nem is a Forma-1, hanem a spanyol teniszező jut eszünkbe elsőre.

Sokak szerint előrehozott döntő jön... de nem, nem Djokovic, hanem Dominic Thiem lesz Nadal következő ellenfele.

A fiatal osztrák egy parádés két és fél órás meccsen visszajött szetthátrányból (6:7, 6:2, 6:3), és 10-1-re javította az idei salakos mérlegét.

"Nadal ellen játszani a végső kihívás - közölte Thiem. - Megint emelnem kell a szintemen, de képes vagyok rá. Jobb lett volna később találkozni vele, kicsit peches sorsolásom ezen a tornán. De remélem, holnap neki is az lesz."