Nem történt meglepetés az utolsó negyeddöntőben, Anglia és Ukrajna nem volt egy szinten.

Ukrajna leggyengébb csoportharmadikként jutott a 16 közé, ahol egy 121. perces góllal kiejtette a svédeket. Anglia a negyeddöntő előtt még gólt sem kapott, a 16 között Harry Kane és Raheem Sterling góljaival győzte le Németországot.

Az elmúlt napokban az angol sajtó egyik kedvenc témája az volt, hogy kezdeni fog-e az ukránok ellen Jack Grealish. Southgate ismét a négyvédős felállást preferálta, 4–2–3–1-ben játszottak az angolok, több változás is volt a csapatban, bekerült például Mason Mount és a friss MU-játékos Jadon Sancho is – utóbbit látva a mi reakciónk is valami hasonló volt. Grealish viszont maradt a padon most is.

Sevcsenko megpróbálta a lehető legsűrűbbé tenni az ukrán védelmet, ötvédős rendszert dolgozott ki a meccsre, többek között Zincsenkóval a középpályán.

Az angol kezdő:

Fotó: Goal

Az ukrán kezdő:

Fotó: Goal

Anglia a számára lehető legjobban kezdte a meccset, a negyedik percben a torna legjobb angolja, Raheem Sterling adott gyönyörű gólpasszt a zsinórban második meccsén gólt szerző Harry Kane-nek:

A gól után viszonylag eseménytelen volt a félidő további része, az angolok egy Rice-lövéssel veszélyeztettek, az ukránoknak az utolsó percei voltak erősebbek, de egyenlíteni nem tudott Sevcsenko csapata.

A második félidőt is góllal kezdték az angolok, Shaw adott be egy szabadrúgást, amit Maguire fejelt az ukrán kapuba: