A bajnokságban a Vasas miatt csúszott le a dobogóról a címvédő Fradi, most az MK-ban is az angyalföldiek keresztbe a kupában is címvédőnek.

Egy ilyen minimum hektikus szezon után nem vártuk ilyen jó kis első félidőt, a Fradinak meglepően jót tett, hogy Böde sérült, így az Amadou, Radó, Varga támadósornak a földön kellett tartania a labdát, és mivel gyorsabbak, mint a Vasas három hórihorgas belső védője, többször is megfutották őket. A gól is emiatt jött össze, Radó egy az egyben verte Burmeistert, aki felrúgta. A szabadrúgást Varga Roland 33 méterről bevágta a 26. percben.

Szűk öt perc múlva jött a Fradi második gólja, ám a Vasast megmentette az asszisztens, akinek a jelzésére Solymosi visszafújta a szabályosnak tűnő találatot, és a kapus támadásáért (a helyszínen nem tűnt annak) a piros-kékek jöttek szabadrúgással. Vargának volt még egy nagyszerű lövése a rövidre, majd Saglik löketét Dibusz tolta a felső lécre.

A szünetben 1–0-ra vezetett tehát a Fradi.

Ami azért is nagy szó, mert gyakorlatilag emberhátrányban voltak a zöldek, mivel Kleinheislert a kezdőbe jelölte Doll. A Werder kölcsönjátékosa láthatóan azt sem tudta, milyen rendezvényen van, folyamatosan magyarázni kellett neki, merre fusson, hova álljon. Hol Doll ordított neki, hol Lovrencsics mutatta meg: oda állj, haver!

Aztán hiába a stabil első félidő, a második játékrész 2. percében Kulcsár Tamás úgy kilőtte a hosszút, hogy Dibusznak most sansza sem volt. 1–1

Minden kezdődött elölről, nem sokáig kontrázhatott a Fradi. A gól után már a Vasas dominált, rendre megverték Kleiszék az FTC bal oldalát, Dibusznak pedig két ziccert is védenie kellett. A Fradinak már momentuma sem volt, egyedül Vargában volt veszély, el is találta a lécet, de miután az utolsó 10 percben már a Csukics, Dilaver, Kleinheisler középpályával játszottak, az iksz megfelelő volt nekik.

A legnagyobb izgalmat Lovrencsics Gergő okozta, akit Murka úgy lekönyökölt, hogy beverte a fejét és elveszítette az eszméletét. Percekig nem lehetett tudni, mi lesz vele, hat orvos és mentős küzdött érte. Végül merevítős hordággyal vitték le, de közben integetett. Reméljük, nincs nagyobb baj vele.

Az iram egyébként végig hatalmas volt, persze magyar viszonylatban. A hosszabbításban viszont már két teljesen kitikkadt csapat harcolt, kreativitás nélkül. Így egyértelmű volt, hogy a tizenegyesek döntenek.

Ott pedig egyedül Ristevski hibázott, Dibusz lábbal védte a védő lövését, így sorozatban harmadszor kupagyőztes a Ferencváros.

Magyar Kupa-döntő

Vasas–Ferencváros 1–1 (0–1, 1–1, 1–1) – tizenegyesekkel 4–5

• Gól: Kulcsár (47.), ill. Varga (26.)
  • Vasas: Nagy G. – Burmeister (Korcsmár, a szünetben), Vaskó, Risztevszki – Kleisz, Vida, Berecz, Hangya (Murka, 57.) – Kulcsár T. (Gaál B., 96.), Saglik, Remili
  • FTC: Dibusz – Dilaver, Nalepa, Leandro, Lovrencsics G. (Csernik, 90+5.) – Gera Z. (Csukics, 69.), Hajnal (Sternberg, 79.) – Varga R., Kleinheisler, Moutari – Radó

(Fotó: MLSZ)